Templates by BIGtheme NET

راهبند اتوماتیک Featured

در طول تاریخ با پیشرفت علم ابزاری ساخته شده اند که زندگی را برای ما آسان تر و بهتر کرده اند‌‌. هر روز نیز ابزاری جدید در اختیار مردم قرار می گیرد که باعث تامین رفاه مردم می شود. البته برخی  از این ابزارها به غیر از تسهیل کردن زندگی بشر، کاربردهایی دیگری نیز دارند. از جمله این کاربردها می توان به ساخت ابزارهایی اشاره کرد که  امنیت ما را افزایش می دهند و از برخی آسیب ها و مشکلات جلوگیری می کنند.

 در واقع دنیای امروزی به خاطر شرایطی که بر آن حاکم است نیاز به کنترل و امنیت بیشتری دارد. یکی از این ابزارهای تامین کننده امنیت راهبند اتوماتیک است.
از راهبند اتوماتیک در بسیاری از مکانها و مجتمع های مسکونی یا غیر مسکونی و همچنین هر مکانی که در آن رفت آمد زیاد وجود دارد، استفاده می کنند.
راهبند اتوماتیکی کاربردهای فروانی دارد و  نمی توانیم بگوییم ما فقط از  راهبند اتوماتیکی برای مجتمع های مسکونی و یا فقط برای تامین امنیت استفاده می کنیم.
در حقیقت هر جا که  نیاز به کنترل تردد خیلی شدید احساس شود، از راهبند اتوماتیک استفاده می کنند و گاهی هم نیاز برای گرفتن هزینه عبور از وسایل نقلیه باعث به کار بردن این ابزار می شود.
راهبندهای اتوماتیک با نام های گوناگونی شناخته شده اند.  از جمله نام های دیگر راهبند اتوماتیک می توان به راهبند خودرویی ، راهبند پارکینگی ،راهبند اتوماتیک و راهبند هوشمند و برقی اشاره کرد.

 

تعریف راهبند اتوماتیک:


اگر بخواهیم تعریفی از راهبند اتوماتیکی داشته باشیم، می توانیم بگوییم در اصل راهبند اتوماتیکی  یک وسیله ی بالابر اهرمی است که برای کنترل تردد وسایل نقلیه در ساختمان ها، مراکز نظامی و غیر نظامی، ورودی پارک ها و... مورد استفاده قرار می گیرد که در لاتین به آن
barrier  می گویند.
نحوه ی عملکرد راهبند اتوماتیک به این صورت است که راهبند اتوماتیک جلوی خودروهای عبوری را می گیرد و از ورود خودروهای مشکوک به داخل ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی جلوگیری می کند و در تامین  امنیت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. و همچنین از راهبند اتوماتیک در  پارکینگ ها یا فرود گاها یا خروجی عوارضی ها و پارکینگ ها استفاده می کنند تا بتوانند به کنترل اوضاع بپردازند و هزینه ورودی و خروجی بگیرند یا که عوارض جاده را دریافت کنند.
مزیت این ابزار این است که راهبند اتوماتیک این امکان را می دهد تا بتوانند خودرو را در نقطه خاصی متوقف کنند.
 در بخش نظامی که نیاز به بازرسی خودروها است، از راهبند اتوماتیک برای این منظور استفاده می کنند و با راهبند اتوماتیک جلوی خودروها را جهت بازرسی و کنترل اوضاع می گیرند.
در  ورودی هایی که به صورت کامل با راهبند اتوماتیک  هوشمند شده اند، فقط کسانی که از قبل مجوز تردد گرفته اند به راحتی می توانند عبور کنند و بقیه موارد مورد برسی قرار می گیرند.

 

در بازار انواع راهبندهای اتوماتیک خارجی و داخلی وجود دارد.
همچنین راهبندهای اتوماتیک تنوع زیادی دارند. از جمله راهبندهای اتوماتیک می توان به راهبند اهرمی، راهبند بوم تاشو، راهبند ستونی می توان اشاره کرد. که البته متداولترین نوع راهبند اتوماتیک که بیشترین استفاده را از این نوع می کنند، نوع اهرمی است.

 

البته اگر شما قصد داشته باشید یک محیط امنیتی را کاملا تحت کنترل خود در بیاورید، هیچ راهبند اتوماتیکی مانند راهبند اتوماتیک ستونی نمی تواند  برای شما مفید عمل کند. زیرا این نوع از راهبندهای اتوماتیک به حدی محکم  ساخته شده که رد شدن از آن غیرممکن  است و اگرکسی سعی کند به زور این کار را انجام دهد نه تنها موفق نمی شود بلکه باعث آسیب به خودش می شود.